E-book

30 druhov zeleniny pre lepší život

Necítite sa zdravo a v pohode, chodíte od jedného lekára k druhému, prípadne utrácate nemalé čiastky za rôzne výživové doplnky, ale nič sa nemení?

Začínate mať pocit, že takto to už pravdepodobne bude navždy?

To, že ste začali hľadať riešenie, je skvelý štart. Viem, koľko Vás to stálo úsilia a často aj sklamania. Je veľmi frustrujúce hľadať tú správnu cestu a zistiť, že to  bol zas iba „pokus – omyl“.
Urobte niečo iné. Použite priamu cestu! Využite to, čo máte doma v kuchyni!
Rada by som Vám predstavila skvelo fungujúci, logický a jednoducho použiteľný spôsob stravovania, ktorý uzdraví aj Vás.
Nejde o žiadnu diétu, nie sú potrebné peniaze navyše, ani extra dávka energie na zháňanie špeciálnych potravín, ktoré často nevieme ani vysloviť.
Ide jednoducho o to, že spôsob stravovania vám musí sedieť ako dobre vystrihnuté šaty… Pretože každý sme iný…

Každá potravina vyvolá v tele zmenu.

Viete, že nevhodný výber toho, čo každý deň jete, stojí takmer za všetkými vašimi zdravotnými problémami? Možno podobne ako väčšina ľudí netušíte, čo všetko potraviny dokážu. A to je škoda. Strácate tak ohromný nástroj, ktorým si viete udržať zdravie, prípadne opraviť to, čo sa už pokazilo.

Môj manžel kedysi dávno vyslovil „historickú“ vetu: „Vieš, keby sa ma v nejakom kvíze opýtali, akú jednu vec by si moja manželka celkom určite zobrala na opustený ostrov, povedal by som, že vreckovku.“ No, bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné.  Naozaj som stále behala s vreckovkou a posmrkávala. A fakt mi to vadilo, len som akosi nevedela, čo s tým.

V tomto čase sa nám narodili tri deti a viete čo?  Jedno bolo choršie ako druhé. Boli sme úplne vyradení z normálneho života. Chodili sme od jedného lekára k druhému, ten poradil to, ten ono a… nefungovalo vôbec nič. Pochopila som, že som v tom sama a začala som pátrať.  Preštudovala som množstvo alternatívnych smerov medicíny i dietetiky. 

Až som našla presne to, čo som hľadala. Tradičnú čínsku medicínu. A začala som práve dietetikou, ktorá ma utvrdila v tom, že je to to pravé. Učarovala mi natoľko, že sa stala mojou stálou sprievodkyňou.

A čo je odvtedy u nás nové? Na choroby sme medzičasom úplne zabudli a vreckovky už naozaj nepotrebujem. Môj muž by to mal teraz v kvíze naozaj ťažké. 🙂

Moje meno je Bibiana Konečná a som terapeutka tradičnej čínskej medicíny. Už deviaty rok miešam bylinky na mieru a pridávam presný návod čo jesť, prípadne čo zmeniť, aby ste sa vrátili k svojmu zlatému stredu a opäť sa cítili skvelo.

Ak to ale chcete vedieť urobiť sami a nebyť odkázaní na terapeutov či lekárov, rada vás to naučím.

Čo robí tento E-book jedinečným?

Predstavte si ten super pocit, že sa po každom jedle  cítite lepšie ako pred ním. Bez toho, že by ste museli preskúmať a vyskúšať x rôznych stravovacích smerov a diét.

Jednoducho prídete do obchodu a nekúpite napr. karfiol, lebo budete vedieť, že vám nepolepší, ale práve naopak.  Namiesto neho kúpite tekvicu a pór, pretože práve tie pracujú pre vás.

A vedeli ste, že:

– kým väčšina korenín a kuchynských byliniek zahrieva, veľa druhov zeleniny, naopak, chladí? Vieme ich preto super kombinovať.

– existuje viac druhov zeleniny, ktoré dokážu čistiť telo od toxínov a odstraňovať rôzne „usadeniny“?

– niektorá zelenina dokáže rozhýbavať energiu a pomôcť tak pri  menštruačných bolestiach?

– konzumáciou zeleniny sa dajú zmierniť prejavy krvácania?

cover_zelenina grafik

Cena tohto E-booku je 15 eur. E-book je prehľadný, logicky štrukturovaný. Na 44 stranách nájdete jasné infomácie o 30 druhoch zeleniny, ktoré bežne konzumujete.

V knižke som vypichla ich najvýraznejšie vlastnosti a tak nebudete mať pocit, že každá zelenina je na všetko. Držím sa zásady, že menej je niekedy viac a dala som si záležať, aby ste sa „nestratili“.

Prešla som naozaj dlhú cestu, kým som tento E-book spísala. Roky som študovala vo všetkých možných jazykoch, zisťovala, hľadala. Konečne som dala dokopy všetky znalosti a informácie a sprístupnila ucelený systém. Sama sa ním už dlhé roky riadim a skvelo funguje nielen mne a mojej rodine, ale aj mojim klientom. Tieto informácie si nesiem životom ako poklad a mrzí ma iba jedna vec, že som nimi nedisponovala skôr. 🙂

Čo na ňom najviac oceňujem je, že na prípravu stravy „na mieru“ dokážeme využiť to, čo máme bežne v kuchyni.

Nejde o diéty, ani delenú stravu, ani vegetariánsto či vegánstvo, pri ktorých sú ľudia často na pochybách, či je to pre nich to pravé, ale jednoducho vieme, čo ktorá potravina robí a to využívame.

Ak chcete nahliadnuť do E-booku, nech sa páči.

30 druhov zeleniny v našej kuchyni1
30 druhov zeleniny v našej kuchyni

V knižke navyše nájdete nasledujúce bonusy:

Bonus 1: Základný zeleninový recept

Vyskúšajte recept na zeleninové jedlo, ktoré je zdravé, rýchlo hotové, chutné a môžete ho obmieňať temer donekonečna.

 

Bonus 2: Ako upraviť zeleninu

Zeleninu môžete upraviť na x rôznych spôsobov. Je rozdiel, či ju blanšírujete, alebo pečiete… V knižke nájdete 7 spôsobov úpravy zeleniny spolu s informáciou, ako dokážu zmeniť jej vlastnosti.

Bonus 3: Jedovatá zelenina

Je pravda, že zelenina by mala tvoriť veľkú časť nášho jedálneho lístka a jej konzumácia má skvelé účinky na naše zdravie. Pri niektorých druhoch je ale potrebné dodržiavať určité postupy úpravy, aby sme vyriešili to, že je… jedovatá.

 

Bonus 4: Zeleninové zaujímavosti

Ani zeleninu netreba brať až tak vážne. 🙂

Bonus 5: Prvý krok k praxi

Ide o  „pracovnú dvojstránku“. Po jej vyplnení hneď budete vedieť, ktorá zelenina je zrovna pre vás. Vyplnený zoznam odporúčam pripnúť na chladničku, aby ste ho mali stále poruke.

Čo o knižke hovoria čitateľky?

Táto kniha je pre mňa úplne novým pohľadom na zeleninu. Je to ale tak logické, že naozaj nechápem, že som o tom nikdy predtým nepočula.

Andrea V., prekladateľka

Keďže už mám eBook o koreninách, tak som vedela, čo očakávať. Vtedy to ale pre mňa bola úplná novinka. Prvý zoznam už visí na chladničke, teším sa na druhý. Dokonca ma začalo baviť plánovať, čo si uvariť a aj hľadať nové recepty.

Danka S., učiteľka

V eBooku je množstvo zaujímavých informácií. Vedela som, že zeleninu by sme mali jesť často, ale naozaj som si myslela, že je v podstate jedno, akú. Už teraz viem vytipovať, ktorá je pre mňa. A prvý krok k praxi mi veľmi pomohol. Postupne som ho vyplnila a mám ho stále po ruke.

Martina N., asistentka

Stále váhate a pýtate sa, či je to pre vás to pravé?

Tento prístup je vhodný naozaj pre každého, jednoducho využívate to, čo ktorá potravina dokáže.

A či to zvládnete?

Práve na to je určený „Prvý krok k praxi“. Na základe informácií v knižke ho vyplníte a napr. pripnete na chladničku. A garantujem vám, že po chvíli sa vám výber tých vhodných potravín dostane do krvi a žiadne „ťaháky“ už potrebovať nebudete.

Pokiaľ chcete tento E-book, objednajte si ho ihneď kliknutím sem!